Kirjeldus
„KUI TEIL POLE AEGA LUGEDA,
EI OLE TEIL KA AEGA EGA TÖÖRIISTU,
ET KIRJUTADA.”
- aastal hakkas Stephen King kirjutama oma ametioskustest – ja oma elust. Aasta keskel pani need mõlemad ohtu laia kõlapinda leidnud õnnetus. Õnnetusest paranemise kuudel muutus ühendus kirjutamise ja elamise vahel olulisemaks kui kunagi varem. Harva juhtub, et kirjutamisest kõnelev raamat on nii selge, nii kasulik ja nii ilmutuslik.
„Kirjutamisest” algab lummava ülevaatega Kingi lapsepõlvest ja jutustab tema ebaharilikult varajasest pühendumisest kirjutamisele. Hulk elavaid mälestusi noorukieast, kolledžist ja rasketest aastatest, mis viisid esimese romaani kirjutamiseni, annab lugejatele värske ja tihti väga naljaka ülevaate kirjaniku kujunemisest. Seejärel tegeleb King oma ametioskuse peamiste töövahenditega – kuidas neid kasutamise abil teravamaks muuta ja nende arvu suurendada ning kuidas need peavad kirjanikul alati käepärast olema. Ta juhatab lugeja läbi kirjaniku kunsti ja elu olemuslike aspektide, pakkudes praktilisi ja inspireerivaid nõuandeid kõige jaoks alates süžeest ja tegelase arendamisest kuni äraütlemistega toimetuleku ja tööharjumusteni.
Suurepäraselt struktureeritud, sõbralikku ja inspireerivat raamatut „Kirjutamisest” on nimetatud kõigi aegade parimaks kirjutamisest rääkivaks raamatuks.